بیش از35سال پیش و هنگام خرید رادیو ضبط با مارک سونی  آشنا  شدم ازبین تمامی برندهای ژاپنی آن زمان (ایوا، ناسیونال، پاناسونیک، هیتاچی،’…) به این برند علاقه مند شدم واز آن زمان پیگیر تمام تولیدات و  محصولات (بویژه سیستم های صوتی) این برند جذاب  بودم و البته هنوز هم هستم (به قول معروف شاید  یکی  از  عاشقان سونی هستم) 

حالا بیش از 20 سال است (از1378) که خرید محصولات  این برند را به همه دوستان، آشنایان و علاقه مندان توصیه  می کنم و صد البته یکی از فعالیت های 10 سال اخیر خرید و فروش محصولات سونی ،بویژه در زمینه  محصولات کامپیوتری و ارتباطی بوده است . 

 با درصد بالایی از اطمینان می توانم ادعا کنم که تا کنون از خرید هیچ یک از محصولات برند سونی  پشیمان نشده ام و از بین مشتریانی و دوستانی که من برایشان یکی از محصولات سونی را تهیه کرده ام تا حالا کسی گله و شکایتی نداشته است.

اگرچه طی چند ساله اخیر متاسفانه از تعداد و تنوع تولیدات  این کمپانی بزرگ کم شده است و دستگاه‌های مانند نوت بوک، تبلت، ساعت هوشمند از چرخه تولیدات این برند خارج شده اند ولی بر کیفیت محصولاتی مانند تلویزیون های OLED, هدفون‌های NC و امپلی فایر های HI Res  صدها برابر اضافه شده است و سونی یکی از پیشروها در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید است.

سونی همچنین در صنعت بازی و سرگرمی نیز دست بالایی دارد و  یکی از پر طرفدا ترین دستگاههای بازی و سرگرمی را  تحت نام  پلی استیشن تولید و به بازار عرضه کرده که با استقبال بی نظیر کاربران مواجه شده است.البته این نظر شخصی نگارنده و از روی علاقه مندی به سونی نیست، بلکه به تایید کارشناسان و متخصصان جهانی حوزه تجهیزات الکترونیکی مصرفی ، سونی یکی از پیشتازان  بکارگیری از فناوری های  نوین صدا و تصویر در محصولات خود است.

سونی با ثبت  بیش از هزاران  اختراع و نوع آوری  در زمینه های مختلف صدا و تصویر طی چند دهه اخیر و از زمان تاسیس  ، حکایت از قدمت و توانمندی و قدرتمندی این برند معتبر و معظم جهانی دارد.

از این رو و با توجه به شناخت خود از این برند دوست داشتنی  بر ان شدیم تا تجربيات و اندوخته‌های اندک خود را با راه اندازی سایتی شایسته و کامل (با توجه به امکانات و بضاعت موجود)با همه علاقمندان سونی به اشتراک بگذاریم.

همچنین همه سعی ما بر آن است  که ضمن بررسی و فروش محصولات جدید و بروز سونی  ، بخش مهمی   از فعالیت خود را هم به بررسی کارشناسی و خرید و فروش محصولات کلاسیک و قدیمی  سونی  یعنی از اواخر دهه 60 تا اواسط دهه 80 شمسی  و مدل های بسیار معروفی مثل  سری رادیو ضبط های چند تیکه LBT (COPONENT SYSTEMS ) یا سری مینی رادیو ضبط های FH یا واکمن های و  سی دی من ها و یا آمپلی فایر های استریو  اختصاص داده ایم.

شاید  با تکمیل این بخش شادی مختصری را برای عزیزان و عاشقان سیستم های قدیمی سونی به ارمغان بیاوریم و کمکی  در جهت  خرید، فروش، تعمیر و یا راه اندازی وسایل و لوازم  قدیمی تر سونی که هموز طرفداران خاص خود را دارد انجام داده باشیم و باعث جذب  علاقه مندان بیشتری به  دستگاههای قدیمی این ابرشرکت محبوب و جهانی باشیم.

در ضمن برای آشنایی بیشتر با این ابر شرکت ژاپنی ، که با بررسی های انجام شده  متوجه شدیم  بیش از 6000 محصول   در زمینه  محصولات   الکترونیکی مصرفی تولید کرده است می توانید به لینک تاریخچه سونی مراجعه نمایید.

برای آشنایی با لیست کامل محصولات سونی بصورت گروه ، کد محصول ، مدل دقیق  می توانید  به این صفحه مراجعه نمایید.

 

                                                                                                                                                                 با سپاس فراوان از وقت و نگاه پر مهر شما

                                                                                                                                                                                               مافی

.

فهرست